Lepiej sprzedać czy złomować wrak?

Właściciele starych samochodów, które nie nadają się już do dalszej eksploatacji, a nawet do naprawy, czeka decyzja co z nim zrobić. Jednym z lepszych rozwiązań będzie oddać samochód na stację demontażu pojazdów. Dzięki temu możesz otrzymać zwrot pieniędzy z ubezpieczenia OC. Za sprzedaż auta, otrzymasz pieniądze tylko ze sprzedaży, gdyż OC musi przejść na nowego właściciela.

Samochody dostawcze. są bardziej opłacalne do złomowania. Cena za kilogram dostawczaka to ok 60-70 groszy. Samochody osobowe są o połowę tańsze, bo około 30-40 groszy za kilogram. Pojazdy można oddać kompletne i niekompletne. Czasami warto zdemontować niektóre części i sprzedać je osobno. Jednak musimy mieć na uwadze, że będzie naliczana opłata za każdy brakujący kilogram masy samochodu z dowodu rejestracyjnego.

Portal ogłoszeń motoryzacyjnych www.samochody.pl jest idealnym miejscem na wystawianie ogłoszeń jeżeli zdecydujesz się na sprzedaż całego samochodu lub jego niektórych części. Ogłoszenie wystawisz za darmo, dzięki czemu cały zysk ze sprzedaży jest dla Ciebie.

POWRÓT
Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    [ROZUMIEM]