Używane części samochodowe

Używane części samochodowe – gdzie i jak szukać?

Wielu kierowców którym przyszło naprawiać swój samochód zastanawia się czy konieczne będzie zamawianie oryginalnych, fabrycznie nowych części, czy może znaleźć coś z ‘”drugiej ręki”. Największą zaletą części używanych jest oczywiście cena oraz to, że zwykle są w stanie służyć przez następne kilka lat następnemu kierowcy.

Kierowcy nowych, drogich samochodów muszą stawiać na fabrycznie nowe części samochodowe, gdyż na rynku wtórnym nie pojawiają się zamienniki części do ich aut, a używane są rzadko spotykane lub w ogóle. Jeśli jesteś właścicielem kilkunastoletniego auta to zakup nowych części których cena często przyprawia o zawrót głowy nie ma najmniejszego sensu. Może zdarzyć się, że cena nowych części przewyższy wartość Twojego samochodu. W takim przypadku najlepszym wyborem są części używane które znajdziesz na portalach ogłoszeń motoryzacyjnych np. www.samochody.pl lub na auto-szrocie.

Na szrotach znajdziemy samochody głównie po wypadkach które nie nadawały się do naprawy i dalszej eksploatacji. Jednak części z nich można przeszczepić do innych samochodów. Jeżeli elementy blacharskie nie nadają się już do niczego to części mechaniczne takie jak silniki, elementy układu napędowego, sterowniki czy bezpieczniki i przewody często będą sprawne i można im dać drugie życie. Natomiast gdy na szrocie znajdziemy samochód bez silnika to możemy z niego wyciągnąć takie rzeczy jak szyby, ogumienie, fotele lub reflektory.

 

POWRÓT
Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    [ROZUMIEM]